رسانه سلاله در دوبخش زیرساختی، ستادی و دیگری تولید محتوا کار خود را آغاز به کار نموده است.
ایجاد زیرساخت های ارتباطی درون سازمانی
فراهم نمودن بستر تبدیل فرآیندهای سنتی اداری بر روی رسانه برخط
بررسی زیر ساخت های سخت افزاری
بررسی نشان داد که رسانه­ ها آثار قابل توجه ی بر مخاطبان خود دارند و کودکان در معرض اثرات منفی بیشتری هستند. رسانه های دیداری و شنیداری به مراتب بیشتر از دیگر رسانه می تواند اثرگذار باشد. اینترنت با ویژگی­ های خاصّ خود توانسته جمع تمام ویژگی های رسانه های دیگر را در خود داشته باشد و از طرفی کشش بیشتری در بین مخاطبان به ویژه کودکان و نوجوانان ایجاد کرده است. به همین دلیل می تواند علی رغم فرصت­های بالقوه­ای که دارد، تهدید جدّی عصر حاضر برای کودکان و نوجوانان باشد. تأثیر رسانه ها و تهدیدات آنها برای کودکان، یک مسئله جهانی شده است و برای حلّ آن و کاهش آثار منفی رسانه ها تمهیدات جهانی اندیشیده شده است.
رسانه سلاله در تلاش است با آگاه سازی خانواده ها و همچنین تولید محتواهای استاندارد و اصیل ایرانی اسلامی، با توسعه سواد رسانه ای در بین والدین و به ویژه مخاطبان جامعه هدف، در کاهش آثار منفی آن نقش موثری داشته باشد. تبدیل تهدیدات این قبیل رسانه به فرصت و بهره جستن از آن برای توسعه فرهنگ عمومی و دانش فردی و اجتماعی، از دیگر اهداف رسانه سلاله بر کاهش خطرات رسانه ها می تواند باشد.

سامانه هوشمند سلاله

سامانه هوشمند سلاله بر اساس نیازهای مجموعه‌ی فرهنگی سلاله طراحی گردیده است که مخاطبین می‌توانند با ثبت نام در این سامانه دسترسی کامل به تمامی خدمات سلاله داشته باشد. رهگیری مسیر استفاده از خدمات، پایش اطلاعات و... از سایر ویژگی‌های این سامانه می‌باشد.

سامانه نوید

در سازمان‌هایی با رویکرد سیستماتیک، وجود یک سامانه اتوماسیون از مهم‌ترین ارکان‌های اجرائی و راهبردی می‌باشد. سامانه نوید با بهره‌مندی از تمامی نیازهای اختصاصی سلاله در فازهای: اداری،مالی،آموزشی،اجرائی و امنیتی طراحی و اجرا گردیده است.

رزرواسیون آنلاین

حفاظت از محیط زیست، یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های سلاله می‌باشد. به همین دلیل با مکانیزه کردن روند پیش ثبت نام مراکز سلاله، این امر محقق شد. سامانه رزرواسیون آنلاین سلاله با بهره‌مندی از جدیدترین متدهای برنامه نویسی و با سیستم هوشمند خود، روند سنتی و زمان بر رزرواسیون را راحت تر و لذت‌بخش تر کرده است.

ماتیار

راه اندازی وب اپلیکیشن فرزند پروری مادر و کودک زیر ۷ سال با قابلیت نصب بر روی تمامی پلتفرم‌ها از دیگر محصولات سلاتک می‌باشد. محتوای غنی و تخصصی به تفکیک بازه‌های سنی، پشتیبانی آنلاین و ... از سایر ویژگی‌های این وب اپلیکیشن می‌باشد. سیستم هدایت و کوچ به صورت تخصصی در تمامی مراحل کنار شما است.