سلاله‌ی خوشه

سلاله از قلب تک تک افراد آن، شکل گرفته است و خانه‌ای ست که سقفش بی‌انتهاست…
تا هرکجا که چشم ببیند و دل بخواهد، هست.
به لطف هر حضوری که در آن شکل گرفت، باقی ماند و خواهد ماند… . 

دل نوشته‌ای از جنس مادرانه

برای من سلاله خوشه یادآور بخش شیرینی از دوران پیش از مدرسه پسرم است. روزی که با استرس از تغییر احساسی که اغلب در شرایط این چنینی همراه من است؛ وارد خانه سلاله شدیم. برخورد صبورانه، مهربانانه و حرفه‌ای همه عزیزان بخصوص سرپرست گروه فرزندم، هم من و هم پسرم را آرام کرد و خیلی زود هر دوی ما متوجه شدیم که چقدر این خانه می‌تواند برایمان آرامش بخش باشد. من، همسرم و حسین هر سه رد سلاله رشد کردیم.
ما با شیوه‌ی  فوق‌العاده تربیت سالم سلاله‌ای، آشنا شدیم و با نکات ریز و البته مهم و کلیدی که برای پرورش اعتماد به نفس، خلاقیت، صبر و شناخت احساسات در حسین جان لازم بود، خیلی آهسته و پیوسته و البته طبق اصول آشنا شدیم.
نقاط ضعف خودمان در فرزندپروری را شناختیم و این در حالی بود که به لطف آموزش غیرمستقیم و در عین حال دقیق و پر بار گروه آموزشی، رشد هویتی، خلاق و توانمند شدن حسین جان در همه‌ی حوزه‌های رشد را شاهد بودیم. وقتی هر لحظه می‌توانستیم با اعضای تیم خوشه در ارتباط باشیم و از راهنمایی‌های دقیق و صبورانه‌ی آن‌ها استفاده کنیم.
خوشه سلاله
سلاله خوشه
احساس امنیت و آرامش می‌کردیم. چشم‌های شاد و لب خندان حسین، زمان رفتن به خانه سلاله و بازگشت از آن‌جا دلم را گرم می‌کرد و تمام این احساسات در روز مراسم مادر و کودک در من قوت گرفت. وقتی در محیطی آرام و با برنامه‌ای دقیق و منظم، یکی از بهترین و خاطره‌ انگیزترین روزهای زندگیمان را تجربه کردیم.
مطمئن هستم همسرم هم در روز پدر و کودک همین احساس را داشتند. زمانی که ناچار به در خانه ماندن شدیم، با درایت عزیزانمان در خانه سلاله، حسین جان حتی یک روز هم از آموزش و رشد در دوران طلایی پیش از دبستان بازنماند. بسته‌های عالی و کارشناسی شده سلاله، گرما و امید را در روزهای سرد و مایوس کننده شیوع پاندامی به خانه ما می‌آورد و نه تنها حسین جان از آن بهره می‌برد بلکه؛ من و همسرم هم از محبت دوستان  سلاله‌ای خود بهرمند می‌شدیم.
برگه‌های رنگ آمیزی که استرس آن روزها را تبدیل به رنگ می‌کرد و از وجودمان بیرون می‌برد و کتاب‌های صورتی که روحمان را نوازش می‌داد و به فرزندپروری ما کمک می‌کرد. ازصمیم قلب آرزو داشتم می‌توانستیم در این خانه بمانیم، حیف که جدایی جزئی لاینفک زندگی ما انسان‌ها است. همیشه خاطرات سلاله خوشه در دل ما گرم و زنده می‌ماند. همان‌طور که در نگاه حسین جان، هربار که از جلوی خانه‌ی سلاله عبور می‌کنیم، این زنده ماندن خاطرات رنگی و زیبایی را می‌بینیم. ممنونم که هنوز هم اعضای این تیم به ما لطف دارند و دوستی ما پا برجاست.
خوشه سلاله - کاور

۳ تا ۶ سال

کلیک کنید !

۰ تا ۳ سال

کلیک کنید !