مدرسه صنعتی

همرمان با برگریزان پاییز ۱۳۹۳ بذر امید دبستان و پیش دبستانی پسرانه­ ی آگاه به عنوان چهارمین مدرسه ­ی بنیاد آموزشی کاریز در روستای همت آباد آگاه و در میان آغوش گرم مردم همیم و با درایت این منطقه به زمین کاشته شد.
یاری خداوند دانا، تلاش دائمی گروه آموزشی مدرسه، همراهی مثال زدنی اداره­ ی آموزش و پرورش رفسنجان و حمایت های دلگرم کننده ­ی مردم این منطقه، علی رغم همه­ ی مشکلات پیش آمده ما را به گسترش هرچه بیشتر فضای تعلیم تربیت واداشت، به طوری که مدرسه در سال دوم با ۲۵ کودک، سال سوم با ۵۱ کودک، سال چهارم با ۵۸ کودک، سال پنجم با ۶۵ کودک، سال ششم با ۸۰ کودک به کار خود ادامه داد. خوشحالیم که روز به روز به تعداد عزیزانی که به این خانواده می پیوندند بیشتر می شود.
در پاییز ۱۳۹۸ دبستان آگاه به شهرستان رفسنجان منتقل شد و همزمان با این جابجایی، مرکز سپیدار جهت آموزش و پرورش کودکان زیر ۶ سال راه اندازی گردید.
آن بذر اکنون به درختی جوان و استوار تبدیل شده است که اوّلین ثمراتش به بار نشسته اند. امّا نگاهمان به دوردست هاست، به روزهایی که هر کدام از این مردانِ و زنان فردا و نور چشمان وطن، تبدیل به انسان هایی مولّد و مفید شده اند که در تکاپوی ساختن ایرانی نو، عزّتمند، مقتدر و سربلند هستند.
محور اصلی مدرسه از ابتدای تاسیس مبتنی بر عزت نفس دانش آموز بوده است. در این راستا در سه حوزه ی تربیتی، آموزشی و مهارتی فعالیتی مختلفی در نظر گرفته شده است.
در حوزه­ی تربیتی مواردی مانند: مهارت­های زندگی، مسئولیت پذیری، استقلال فردی، هویت فردی، تاب آوری و … در دستور کار قرار گرفته است.
در حوزه­های آموزشی توجه ویژه ای این موارد شده است :
  • آموزش غیرمستقیم
  • آموزش از راه بازی
  • یادگیری از طریق تجربه
در بخش مهارتی کارگاه­های مختلفی از جمله سفالگری، موسیقی، گلیم بافی، نقاشی، قصه گویی و … برگزار گردیده است.
بدیهی است که در تمام لحظات جاری در #مدرسه_ی_زندگی این موارد شانه به شانه­ی هم زیست می­شوند و این تجربیات واقعی در بستری شبیه به زندگی، ثمرات خود را در سال­های آینده­ی وطن به منسه­ی ظهور خواهد رساند.